שאלות ותשובות בנושא הבית החכם

הבית החכם הוא גם בית ירוק. הוא מאפשר ניצול אופטימאלי של כל המשאבים בבית וחסכון משמעותי באנרגיה וכסף.
זאת משום שרוב המערכות הירוקות שאנחנו מכירים הן מערכות טכנולוגיות מתקדמות ז"א מערכות שתתחברנה לחשמל וצריך לשלוט עליהן. ולכן בית חכם ובית ירוק הן הגדרות די קרובות.
הטכנולוגיות המתקדמות לבית כוללות מערכות שחוסכות באנרגיה כמו:
בקרים – המאפשרים זיהוי נוכחות בחדר וכיבוי אוטומטי של התאורה והמזגנים בהתאם לנוכחות בחדרים.
מיני תחנה מטאורולוגית – הממוקמת על גג הבית ואומדת את הטמפרטורה והלחות. בהתאם לכך ותוך התחשבות בטמפרטורה שמגיעה מהקירות ומהחלונות מווסתת מערכת את הטמפרטורה של המזגנים בבית ומאפשרת חסכון מכסימלי באנרגיה. המערכת יודעת גם לווסת את תנועת התריסים והצלונים בבית כך שבכל רגע נתון לפי זווית קרני השמש היא מספקת לבית מקסימום אור ומינימום חום של קרני שמש.
חיישני עצמת תאורה – אפשר לתכנת את המערכת בהתאם, כך שתנמיך או תגדיל את רמת התאורה בבית ובנוסף תשנה את מידת פתיחת התריסים.
חישני נפח – המותקנים בחדרים ובמשרדים. ברבים מהבתים והמשרדים האור ממשיך לדלוק והמזגן ממשיך לעבוד גם כשאין אף אחד בחדר. החיישנים מזהים תנועה או חוסר תנועה ומורידים או מעלים את עצמת המזגן והאור בהתאם.
תכנון תרחישים – המערכות החכמות הינן מבוססות תרחישים והן מאפשרות לבנות תרחישים קבועים לדוגמא תרחיש שינה.באמצעות לחיצה אחת על מתג ליד המיטה כל החשמל הלא נחוץ כבה (מזגנים שאינם בחדרי השינה, טלוויזיות דלוקות בחדר הילדים, נורות דולקות וכו').
בקרי מתח חכמים – בקרים אשר יודעים לצמצם את המתח המגיע לנורות בבית כך שנקבל את התאורה האופטימאלית בצריכת חשמל מינימאלית (מערכות אלה יכולות לחסוך עד כ- 30% בצריכת החשמל לתאורה בבית!)
דימרים – חסכון נוסף של חשמל בבית יכול להתבצע ע"י התקנת דימרים שישלטו בכמות הוואטים שהנורה צורכת. הדבר מקטין את חשבון החשמל ומאריך את חיי הנורה.
המערכות נבחרות, נרכשות ומותקנות בשלב הבנייה ולכן צריך להיות מעורב כבר בשלב התכנון. ההתאמה נעשית לפי דרישות וצרכי הלקוח.

  • סוג המערכות שהלקוח מעוניין להפעיל.
  • כמה ואיזה גופי תאורה הוא מעוניין להפעיל יחד (מעגלים חשמליים).
  • כמה תרחישים הלקוח מעוניין לתכנת.
תכנות מערכת החשמל החכם והבית החכם היא פשוטה. כמות התרחישים אינה מוגבלת ומאפשרת התאמה מרבית לצרכי הלקוח המשתנים.
בנוסף לתכנות הראשוני ניתן לשנות את התכנות באמצעות האינטרנט או הטלפון הסלולארי.
העלות תלויה באילו רכיבים תבחר להוסיף, בדומה לתוספות ושדרוגים כאשר רוכשים רכב חדש.
לא כל מודל חייב להיות עם כל התוספות, המחיר הוא, כאמור, בהתאם לכמות מסכי המגע הניידים ומערכות השליטה. בטווח הארוך, התקנת מערכת החשמל החכם KNXומערכות חכמות בבית הינה כדאית כלכלית.
אומנם ההשקעה הראשונית בשלבי התכנון והבניה גבוהה יותר מאשר חשמל קונבנציונאלי, אך העלות השוטפת נמוכה בהרבה.
בעולם בכלל ובאירופה בפרט היחס בין בתים חכמים למשרדים חכמים הוא 80% ל- 20% כי הממשלה מסבסדת בנייה ירוקה. בישראל היחס הפוך.
במשרדים ניתן לחסוך עד 30% מצריכת החשמל באמצעות מערכות חכמות:

  • חיישני נפח ותנועה – עובדים יוצאים מהמשרד לפגישות ולא מכבים את האור והמזגן שלפעמים ממשיכים לפעול כל הלילה לחינם. כאן נכנסת לפעולה המערכת החכמה. החיישן מזהה שאין איש בחדר כבר חצי שעה והוא מכבה את האור ומעלה את טמפרטורת המזגן בכמה מעלות. כעבור שעה כשהעובד עדיין לא חזר, החיישן מכבה את המזגן כליל.
  • חיישני עצמת תאורה – במשרדים של 1000 מ"ר למשל יש כ- 500 גופי תאורה בתקרה. ניתן לממקם חיישנים של עצמת תאורה ליד החלונות ובמרכז החלל. בבוקר כשעצמת האור מבחוץ גבוהה ניתן לכבות או לעמעם רק את גופי התאורה של שולחנות העבודה הממוקמים ליד החלונות.
  • תכנות תסריטים – צרכן החשמל הגדול ביותר הן בבית והן במשרד הוא המזגן. במקרים רבים הוא דולק בעוצמה רבה מדי ובמקומות בהם אין צורך. במשרדים חכמים ובמשרדים בהם מותקן חשמל חכם ניתן לחסוך באנרגיה ע"י תכנון של השלטים לתרחישים שונים לדוגמא: תסריט ערב – כל האורות וכל המזגנים כבים.
בכל דבר שאנו עושים, אנו מאמינים בשינוי הסטטוס קוו, אנו מאמינים בחשיבה שונה ובהענקת חווית נוחות והנאה ללקוחותינו. אנחנו עושים זאת על ידי שימוש במוצרים מעוצבים ויפייפיים, ידידותיים למשתמש ונוחים להפעלה.
Top Cinema גאה להציג פתרון איכותי וייחודי ללקוחות לא עוד חשמל חכם ככותרת. לראשונה בישראל אנו מציעים קיט חדשני הנותן ללקוחותינו פתרון של חשמל חכם מלא ואיכותי ללא פשרות.
ציוד המיתוג שאנו מציעים תואם לתקן הישראלי לחשמל חכם (ת"י 14543), זהו התקן הפתוח היחידי בעולם המאפשר לישון טוב בלילה ללא תקלות ולאורך שנים.
בתכנון חשמל קונבנציונאלי הלקוח נדרש להחליט מראש היכן ימוקמו המפסקים השונים ומה הם ימתגו, וזאת עוד לפני שהבניה מתחילה. אך עם חשמל חכם התקני, אפשר להשאיר את כל האופציות פתוחות – אפילו לאחר סיום הבניה של הבית.
כל דבר במערכת ניתן לשינוי או להרחבה בכל זמן – ללא הלכלוך וללא צורך בכבילה נוספת.
שעוני שבת לכל צרכן בבית – אפשרות תכנות שעונים מראש לכל צרכן כך שיפעל או יכבה בשעה הרצויה.
מצב שבת – אפשרות לתכנות תרחישים מלאים לשבת וחגים כך שהבית יפעל באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם.
שעון אסטרונומי – לקביעת הפעלות באופן יחסי לשעת כניסת ויציאת השבת.
חיסכון באנרגיה – כיבוי אוטומטי של כל הצרכנים ביציאה מן הבית על ידי לחיצה על כפתור אחד.
ניטור מרחוק – המערכת מאפשרת חיבור מרחוק לצורך בדיקה וכיבוי אם יש צורך של צרכנים.
בעת כניסת השבת חלק מהתאורה תכבה וחלק יישאר דולק לפי בחירת הלקוח.
תנור בישול יעבוד עד לשעה מסוימת שהוגדרה מראש ואז יכבה.
בשעות הלילה התריסים, התאורה והמזגן יכבו ובשעה 8:00 בבוקר יחזרו לפעול לפי תכנות לתפקוד רגיל ללא מגע יד אדם.
המזגן יכנס לפעולה ויקרר / יחמם את הבית לפי צורכי הלקוח המוגדרים מראש.

אם יש לכם שאלה שלא קיבלתם עליה תשובה, צרו אתנו קשר בטלפון – 03-5477711

או השאירו את הפרטים שלכם בטופס יצירת קשר ואנו מבטיחים לחזור אליכם במהרה.